Nezáleží na tom, kde jste. Svá vozidla máte neustále pod kontrolou pomocí počítače, tabletu nebo mobilu.

více informací »

Maximalizujte efektivitu. Řidiči, dispečeři a další zaměstnanci pracují se systémem online a všechny aktuální informace jsou sdílené ihned.

více informací »

Používejte moderní řešení, které je postavené na pevných základech. Systém Lokátory.cz odpovídá všem požadavkům a je neustále aktualizován.

více informací »

Spoléhejte se na kvalitní lokátory FleetLock, které se kompletně vyrábějí v Evropské unii a nechte si je namontovat od odborníků kdekoliv v ČR.

více informací »

Začněte šetřit ještě dnes, lokátory FleetLock máme skladem ve velkém množství. Pokud potřebujete poradit, je vám k dispozici naše technická podpora.

více informací »
„Během dvou let používání systému Lokátory.cz jsme zaznamenali výraznou úsporu nákladů na PHM. Se systémem Lokátory.cz jsme velmi spokojeni.“
Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
POTŘEBUJETE PORADITs nákupem produktu nebo služby?
+420 777 250 770
+420 734 424 000
+420 733 532 531
+420 261 264 149

Korekce stavu tachometru - 3. 12. 2012

Přesnost výpočtů nákladů na jízdy a tankování v systému Lokátory.cz je závislá na kvalitě vstupních údajů. Především potom na počtu ujetých kilometrů. Aplikace vypočítává ujetou vzdálenost z GPS souřadnic zaslaných jednotkou ve vozidle. Vlivem technických tolerancí (rozměry a opotřebení pneu, přesnost určení polohy,...) může dojít k nesouladu hodnoty se stavem tachometru vozidla.

Zjistí-li uživatel že skutečný stav tachometru neodpovídá údajům v knize jízd, měl by provést korekci stavu
tachometru v systému Lokátory.cz. Z praktického hlediska je vhodné tuto operaci provést jednou měsíčně,
například při měsíčním vyúčtování. Pravidelné provádění napomáhá i zpřesnění výpočtu v dalším
období.

Korekce by se měla vždy provést po zavedení nové jednotky, není-li stav tachometru zadán již při
samotném zavedení, nebo při výměně jednotky ve vozidle. Vložení údajů tachometru je možné v menu "Kniha jízd", volbou "Stav tachometru". Uživatel musí mít oprávnění k této operaci.

Zde je možné vložit novou hodnotu stavu tachometru. Systém kontroluje zda v zadaném čase není jednotka v
pohybu a jestli odchylka zadávané a předchozí hodnoty není příliš velká. Tolerance odchylky je, v závislosti na typu jednotky, -10% až 20%. Kontrolu odchylky můžeme vypnout aktivací volby "Nekontrolovat stav tachometru".

Kniha jízd - Stav tachometru

Mohlo by vás také zajímat: